• autor: admin, 2013-01-28 15:25

ZŁOTY vs POLONIA

6      :       4

Strzelcy : Kądzielski M -4 ; Wójcik Marcin i Kądzielski Przemysław

w minioną niedzielę nasz zespół zmierzył się bardzo wymagającym i trudnym rywalem ostatnich miesięcy jakim jest Polonia Sędziszowice która gra odważnie i do przodu . Przed meczem nic dobrego nie wróżyło takiego scenariuszu jaki został rozegrany na parkiecie Kazimierskiego Ośrodka Sportowego . Pierwsze minuty wyczekiwania i badania sił z obu stron jak to zwykle bywa , aby nie narazić się na zbyt szybkie otworzenie się i nie stracenia worku bramek już z początkiem meczu lecz przewaga w posiadaniu piłki była wyraźnie po stronie Polonistów . Kilka świetnych okazji tez i po naszej stronie i jedną z takich okazji udaje się wykorzystać w niespełna 8 minut po rozpoczęciu przez Kądzielskiego i jest 1:0 dla Złotego . Ponowne cofnięcie i szukanie swoich okazji z kontry nie przyniosło jednak bramki lecz jak na złość po nie upilnowaniu jednego z zawodników Polonii ten strzela z ostrego konta na 1:1 . Nie minęło kilka minut i to nasi przeciwnicy wychodzą na prowadzenie strzelając bramkę z dobrze wyprowadzonego ataku . W ostatnich minutach pierwszej połowy nastąpiła ostrzejsza i szybsza gra w środku pola przez co kilka fauli na naszą korzyść jak i bramka dla naszego zespołu ponownie strzelcem Kądzielski a podawał znakomicie Chadaj . Złotym na końcu miał za uzbieranie 6 fauli rzut karny przedłużony lecz niestety nie został wykorzystany i do przerwy sprawiedliwy wynik remisowy 2:2 z lekką przewaga na rywali .

Druga cześć to naprawdę bardzo dobra gra naszych zawodników którzy zagrali chyba najlepsze zawody w tym roku ;) Rozpoczęcie znakomite gdy na 3:2 strzela młodszy z braci Kądzielskich Przemysław tym samym strzelił swoją pierwszą bramkę w PLF w pierwszej lidze dla Złotego . Rywale natomiast nie mieli zamiaru oddać tego meczu bez walki i zaczęli coraz bardziej męczyć naszą osłabioną kadrę od czasu do czasu nawet z bramkarzem w polu ;) i dopinają swego bramkami na 3:3 i 3:4 . Po tych bramkach nadzieja na choćby remis jakby zmalała lecz przerwa wzięta w między czasie po motywowała zawodników i kolejno gol na 4:4 strzelony ponownie przez Kądzielskiego spowodował że Polonia zaczęła grac ostatnie 3 minuty bez bramkarza . Gra przeciwników 5 w polu nie wychodziła tym razem tak dobrze jak w poprzednich meczach i niespełna 2minuty przed końcem po dalekim wybiciu z obrony do piłki dochodzi Wójcik mijając obrońce , wychodząc sam na sam z jednym z zawodników stojących w bramce Polni i strzela gola na 5:4 . Ostatnie sekundy spotkania to " obrona Częstochowy " przez naszych zawodników i po jednym z przejęciu piłki z pod własnej bramki Kądzielski uderza do pustej bramki rywali ustalając wyniki mecz na 6:4 . Mecz był myślę na dobrym poziomie tak z jednej jak i drugiej strony , zwyciężyły detale i odrobina szczęścia którego brakowało w poprzednich meczach jak i może najważniejszej ze wszystkich czynników czyli ambicji którą pokazali w tym spotkaniu gracze którzy w poprzednich meczach grali mniej .

Dostępnych jest również kilka zdjęć w naszej galerii z tego spotkania.

Skład : Różycki Ł - Motyka K , Porębski Ł , Chadaj T , Kądzielski M a także Gruszka M , Kądzielski P , Bucki M , Wójcik M i Kasperczyk M